Anasayfa Hakkımızda Kadromuz Kredi Koşulları Mevzuat Foto Galeri İletişim

 KOOPERATİF HABERLER

KOOPERATİFTE  LİMİT 60.000 TL

                   Söğüt Esnaf Kefalet Kooperatifi , İlçenin esnaf ve  sanatkarına kredi ve finansman ihtiyacı sağlamak amacı ile kurulmuş, esnaf ve sanatkarın ayakta kalmasında en büyük güç haline gelmiş bir esnaf kuruluşudur.2012 yılının Birleşmiş milletler tarafında Dünya genelinde Kooperatifçilik yılı ilan edildiği bir yılda Söğüt Esnaf Kefalet Kooperatifi de adeta yeniden kurulmuştur.

                  Kooperatifimiz kredi limitleri  başta 25.000 TL den  60.000 TL'na çıkartıldı.10.000 TL'na kadar şahıs , 10 000 TL dan üstüne ipotek ile kredi kullandırmaktayız.Kredi kullandırırken Esnaf kefalet

Kooperatifleri yasalarla belirlenmiş bir işleyişi uygular. Esnaf Kefalet Kooperatiflerinden kredi kullanabilmek için; mesleki Odaya, Esnaf ve Sanatkâr Siciline, Vergi Dairesine kayıtlı olmaları, Sosyal Güvenliğin olması, kullanacağı krediye karşılık teminat göstermesi(ipotek, araç satılamazı, şahıs kefaleti) ayrıca, herhangi bir borçtan dolayı ödenmemiş çek, senet, kredi kartı olmaması gerekmektedir. Müracaat sahibi ve kefillerinin Kooperatif ve T.Halk Bankası A.Ş. tarafından yapılan istihbarat sonucu Kooperatif Yönetim Kurulları kredi müracaatını değerlendirir. Kredi talebinde bulunan kişinin Esnaflığının eskimi yeni mi, imalatçı mı yoksa satıcı mı, yanında çalışan işçi sayısı, ödediği vergi, borç ödeme ahlakı, teminatları, önemli faktörlerdir.

            Kooperatifler hepimizin işletmeleridir.Birlik içerisinde esnaf ve sanatkara ekonomik menfaat sağlamak birinci görevimizdir.

 

Kurumsal Bilgiler

Genel Kurul Videoları

Kredi Faiz Oranları

Esnaf olma şartları

Ustalık Belgesi

Mesleki oda kuruluşu

Federasyon Adresleri

Önemli Linkler

İşyeri açarken istenilen belgeler